Ga naar de inhoud

Veel artsen (in opleiding) vulden de afgelopen weken al de Loopbaanmonitor Artsen in Loondienst in. Om een goede analyse te kunnen maken van het loopbaanverloop en de behoefte van artsen in verschillende levensfases, zou nog meer input zeer welkom zijn. Werk je in loondienst en heb je de loopbaanmonitor nog niet ingevuld? Mede op verzoek van de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband vragen we je dat alsnog te doen. Invullen kan tot 11 maart via deze link.

Hoe tevreden ben je over je werk? Zou je meer of minder willen werken? Hoe is je loopbaanperspectief? En ervaar je voldoende zeggenschap? Al dat soort vragen komen voorbij in de Loopbaanmonitor Artsen in Loondienst, een initiatief van de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD). Met de uitkomsten kan inzicht worden verkregen in de loopbaanontwikkeling van artsen in loondienst van veel specialismen – van opleiding tot pensioen.

De vragenlijst is op dezelfde manier opgezet als de Loopbaanmonitor Medisch Specialisten, die sinds 2022 iedere twee jaar onder (toekomstig) medisch specialisten wordt uitgezet. Die monitor leverde zulke nuttige uitkomsten op dat de LAD een soortgelijke monitor voor alle overige aios en artsengroepen wilde ontwikkelen. Die monitor staat nu open voor alle aios en geneeskundig specialisten in dienstverband die niet als medisch specialist werkzaam zijn.

Een hele loopbaan lang met plezier naar je werk

De LAD wil het onderzoek periodiek herhalen, zodat op de lange termijn objectieve informatie kan worden verzameld over de loopbaan van artsen, de manier van werken en de wensen in verschillende levensfases. “We kunnen de uitkomsten gebruiken in ons overleg met werkgevers en bij het maken van beleid. Ons doel is dat artsen hun werk een hele loopbaan lang zo goed mogelijk en met plezier kunnen blijven doen”, aldus LAD-voorzitter Suzanne Booij.

Wij onderschrijven dat doel volledig. Daarom vinden we het belangrijk dat zoveel mogelijk artsen aan het onderzoek meedoen. Ben je in opleiding of werk je in loondienst? Dan vragen we je een kwartier de tijd te nemen om het onderzoek in te vullen. De vragen gaan onder andere over werkvorm, werkdruk, werkplezier, tevredenheid, ambities en arbeidsvoorwaarden.

Ook interessant